Aktualności

17 PAŹ 2017

Dzień Kaszubski w naszym przedszkolu

19 października 2017 roku w naszym przedszkolu odbędzie się Dzień Kaszubski. Prosimy, aby dzieci 5 i 6-letnie ("Chmurki", "Motylki" i "Słoneczka") w miarę możliwości w tym dniu przyniosły rzeczy związane z kaszubską tradycją.
17 PAŹ 2017

Pasowanie na Przedszkolaka

Informujemy, że dnia 26 października 2017 r. (czwartek) o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste pasowanie dzieci z grupy "Biedronek" na Przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy Rodziców na tę wyjątkową uroczystość.
4 PAŹ 2017

Zajęcia EDUGENIUSZ - Akademia Twórczego Rozwoju

Informujemy, że pierwsze zajęcia cyklu EDUGENIUSZ - Akademia Twórczego Rozwoju /poprzedzone spotkaniem organizacyjnym z rodzicami zapisanych dzieci/ odbędą się dnia 10 października 2017r. o godz. 15.20 w sali grupy "Biedronki".
20 WRZ 2017

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym Przedszkolu zorganizowane zostały wesołe gry i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Na zakończenie Panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły odznaki Super Przedszkolaków.

14 WRZ 2017

Konkurs plastyczny

Zapraszamy nasze 5 i 6 letnie przedszkolaki do udziału w konkursie plastycznym "Najpiękniejszy grzyb". Prace w formacie A4, wykonane dowolną techniką należy przekazać wychowawczyniom grup: "Słoneczka", "Chmurki" lub "Motylki" do dnia 22 września br. Trzy najlepsze prace wyłonione przez przedszkolną komisję konkursową wezmą udział w kolejnym etapie prowadzonym przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytowie. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie.
2 WRZ 2017

Spotkania z Rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z wychowawczyniami poszczególnych grup przedszkolnych, które poświęcone będą omówieniu spraw organizacyjnych oraz pracy dydaktyczno-wychowawczej. Spotkania odbędą się w salach danych grup:
7 września 2017 r. grupa "Biedronki" godz. 15.30
8 września 2017 r. grupa "Kotki" godz. 15.30
11 września 2017 r. grupa "Chmurki" oraz grupa "Motylki" godz. 15.30
12 września 2017 r. grupa "Pszczółki" godz. 15.30
13 września 2017 r. grupa "Słoneczka" godz. 15.30

1 WRZ 2017

Jak ułatwić dziecku start w przedszkolu

Szanowni Rodzice,
Publikujemy dla Państwa podstawowe zasady, jak można pomóc sobie i dziecku rozpoczynającemu swoją przedszkolną przygodę. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym w obrazku materiałem.
1 WRZ 2017

"Bagaż podręczny małego przedszkolaka"

Szanowni Rodzice,

Prosimy wyposażyć małe przedszkolaki w "niezbędnik przedszkolaka", tj. poduszkę, ulubionego pluszaka, piżamkę, szczoteczkę do zębów wraz z pastą, mały ręczniczek do rąk, kapcie, podkład na leżaczek, chusteczki higieniczne /150 szt./, chusteczki nawilżające oraz ubrania na zmianę. Prosimy również o podpisanie rzeczy dzieci.

31 SIE 2017

Koniec wakacji

Dzisiaj ostatni dzień wakacji. W nadchodzącym nowym roku szkolnym życzymy wszystkim przedszkolakom wielu pozytywnych emocji związanych z edukacją. Niech będzie ona połączona także z zabawą, która pozwoli na odkrywanie coraz to nowych swoich talentów i umiejętności.
30 SIE 2017

Zajęcia adaptacyjne

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych przedszkolaków. Uczestniczyli w nich także rodzice, którzy wraz z dziećmi brali udział w grach, zabawach i zajęciach integrujących grupę. Była to doskonała okazja do poznania nauczycieli, wychowawców, nowych koleżanek i kolegów, a także samego przedszkola. Tego typu spotkania i animacje mają na celu ułatwienie dzieciom odnalezienia się w nowej dla nich sytuacji i sprawniejsze rozpoczęcie edukacji przedszkolnej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
25 LIP 2017

Program "Bezpieczne wakacje"

Dzisiaj wspólnie z Agencją Szkolno-Przedszkolną Lupus edukowaliśmy nasze przedszkolaki jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Dzieci nauczyły się rozpoznawać znaczenie białej i czerwonej flagi nad wodą, a nawet miały okazję poczućsię prawdziwymi ratownikami wodnymi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które zamieściliśmy w galerii.
22 CZE 2017

WAKACJE!!!

Po całym roku w przedszkolu pełnym wrażeń i sukcesów życzymy wszystkim naszym dzieciom słonecznych, bezpiecznych wakacji, wspaniałego wypoczynku
       i wielu, wielu niezapomnianych przeżyć.
            A po wakacjach wypoczęci i uśmiechnięci wracajcie do naszego przedszkola.
Będziemy na Was czekać.

                                                                                                         Dyrekcja i pracownicy przedszkola
22 CZE 2017

Spotkanie adaptacyjne dla nowych Przedszkolaków

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które rozpoczną od 1 września 2017 r. edukację w naszym przedszkolu na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się 30 sierpnia 2017 r. w godz. 10.00-12.00 w "Słonecznym Stacyjkowie". Przygotowujemy wiele atrakcji oraz gier i zabaw dla dzieci i rodziców.
20 CZE 2017

"Biedronki" kończą edukację przedszkolną

Dzisiaj dzieci z najstarszej grupy "Biedronek" uroczyście zakończyły swoją 4-letnią edukację w naszym przedszkolu. Podsumowaniem jej był wspaniały występ dla rodziców oraz pokazowa lekcja języka angielskiego. Każde z naszych dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Rodzice otrzymali zaś od swoich pociech wzruszające pamiątki. Mamy nadzieję, że czas spędzony w przedszkolu zawsze będą mile wspominały i często do nas wracały nie tylko w myślach, ale również fizycznie. Będziecie u nas zawsze mile widziani! Rodzicom zaś dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyliście Państwo nas powierzając nam opiekę nad swoimi dziećmi.
7 CZE 2017

Finał Olimpiady Sportowej Przedszkolaków

Dzisiaj w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bytowie odbyły się finałowe rozgrywki kolejnej edycji Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Przedszkolaki z Niedarzyna, Dąbrówki, Borzytuchomia i "Słonecznego Stacyjkowa" rywalizowały ze sobą w dziesięciu konkurencjach sportowych. Przygotowane dla nich zadania wymagały wykazania się nielada zwinnością, celnością, szybkością oraz poczuciem równowgi. Rozgrywki były bardzo emocjonujące i przyniosły wiele radości i satysfakcji dzieciom z ich bardzo dobrej sprawności fizycznej i umiejęności pracy zespołowej. Każde przedszkole zajęło zaszczytne I miejsce otrzymując puchar i pamiątkowy dyplom. Zapraszamy do galerii zdjęć.
1 CZE 2017

Ogródki Matematyczne

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się po raz kolejny akcja „Ogródki matematyczne”. W naszym zamyśle ma ona na celu popularyzowanie matematyki oraz zmienianie  negatywnych stereotypów związanych z tą dziedziną nauki.  We współpracy z Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie  zaplanowaliśmy liczne zabawy matematyczne dostosowane do wieku przedszkolaków.  Dzięki przyjętej przez nas formie „przez zabawę do nauki” wszystkie, nawet  najmłodsze przedszkolaki  miały możliwość uczestniczenia w matematycznych konkurencjach.  Doskonale radzili sobie z odnajdywaniem poszczególnych figur geometrycznych, porównywaniem zbiorów, wykonywaniem obliczeń i ozdabianiem cyfr. Dzięki doskonałej opiece i zaangażowaniu uczniów z „ogólniaka” udało się zorganizować wspaniałą zabawę, pokazującą jak doskonale mogą ze sobą współpracować placówki oświatowe z różnych szczebli edukacyjnych. Serdecznie dziękujemy Pani Adrianie Szyszce nauczycielce matematyki z LO, wszystkim uczniom zaangażowanym w to przedsięwzięcie oraz Bankowi Spółdzielczemu w Bytowie za wsparcie finansowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
1 CZE 2017

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, aby piękny uśmiech stale gościł na Waszych twarzach. Niech czas mija Wam na beztroskiej zabawie, ale też na nauce, która będzie dostarczała wielu pozytywnych emocji i wzruszeń. Życzymy też ciekawych bajek czytanych na dobranoc i zawsze kolorowych snów.
22 MAJ 2017

Nasze przedszkolaki wyróżnione w konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki zostały nagrodzone w konkursie plastycznym dla dzieci pt. „Brat Albert Chmielowski w moim życiu”, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Nazaret im. św. Filipa Neri :)
Nagrody otrzymują:
Marta Tymosz - I miejsce
Maria Werra - IV miejsce
Lena Cała - wyróżnienie
Maja Juszkiewicz - wyróżnienie
Nadia Cała - wyróżnienie
Serdecznie gratulujemy ! :)
Oficjalne podsumowanie konkursu z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom odbędzie się w dniu 25 maja 2017r. /czwartek/, po mszy św. o godzinie 18.00 w kościele św. Filipa Neri.
18 MAJ 2017

Włoskie warsztaty kulinarne "Kucharz duży, kucharz mały"

Dziś "Biedronki" rozpoczęły cykl włoskich warsztatów kulinarnych "Duży kucharz, mały kucharz". Po okiem naszego gościa z Włoch - Marco, przygotowali tiramisu oraz tartę owocową. Nasze przedszkolaki samodzielnie, według włoskich przepisów oraz wskazówek Marco zrobiły pyszne desery. Wspólna praca upływała w radosnej, wesołej atmosferze.  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Wkrótce kolejne z naszych przedszkolaków będą uczestniczyły w warsztatach.
9 MAJ 2017

"Słoneczka" wśród Indian

"Słoneczka" wyjechały dzisiaj do Runowa, żeby zobaczyć prawdziwą indiańską wioskę. Dzieci wśród kolorowych pióropuszy i indiańskich barwy miały okazję poznać życie, kulturę i obyczaje Indian. W trakcie pobytu spotkały „Wielkiego Wodza Siedzącego Byka”, wraz z którym poznały gry i zabawy małych Indian. Niezwykłą frajdą było strzelanie z łuku, jazda konna, a całość zakończyło wspólne biesiadowanie. Wioska indiańska to naprawę doskonała zabawa pośród prawdziwych tipi, wigwamów i totemów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.