Aktualności

20 KWI 2018

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

26 kwietnia 2018 r. dzieci z grupy "Chmurki" wyjeżdżają na Olimpiadę Sportową Przedszkolaków do Niedarzyna. Dzieci powinny być ubrane w dresy, koszulkę z krótkim rękawkiem oraz bluzę rozpinaną. Do plecaka prosimy włożyć dzieciom buty na zmianę oraz małą butelkę wody. W tym dniu prosimy także o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godz. 8.15.
29 MAR 2018

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc to czas duchowej odnowy, radości i miłości.
To także nadzieja na lepsze jutro.
Takiego właśnie radosnego Święta
i wiosennego nastroju oraz ciepłej, życzliwej i rodzinnej atmosfery
wszystkim życzymy

 

Dyrektor i Pracownicy

Przedszkola "Słoneczne Stacyjkowo" w Bytowie

21 MAR 2018

Pierwszy Dzień Wiosny!!

Dzieci z naszego przedszkola wyszły dzisiaj do miasta przywitać Panią Wiosnę. Przedszkolaki wzięły ze sobą kolorowe Marzanny oraz wykonane przez siebie kwiatki z bibuły i papieru, które wręczały napotykanym mieszkańcom Bytowa. Barwny dziecięcy korowód maszerujący ulicami naszego miasta spotkał się z licznymi uśmiechami i wyrazami sympatii ze strony przechodniów. W galerii zdjęć zamieściliśmy obszerną fotorelację, do obejrzenia której serdecznie zachęcamy.
7 MAR 2018

Występ grupy teatralnej "Żorżyna"

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy ukraińską grupę teatralną "Żorżyna", która funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bytowie. Grupę prowadzi Pani Mirosława Hanasko. Dzięki młodym aktorom nasze dzieci miały niepowtarzalną okazję do zaznajomienia się z kulturą ukraińską obecną od wielu lat na terenie naszego miasta. Występ bardzo podobał się dzieciom, dlatego zaprosiliśmy "Żorżynę" do częstszych odwiedzin "Słonecznego Stacyjkowa". 
2 MAR 2018

Rekrutacja dzieci do przedszkola

Przypominamy, że tylko do 9 marca 2018 r. można złożyć karty zgłoszeń dzieci do naszego przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Został już niespełna tydzień. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Posiłki przygotowujemy w całości we własnej kuchni. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 59 822 61 57 lub e-mail: sekretariat@sloneczne-stacyjkowo.pl.
27 LUT 2018

Pomagamy Marysi i innym chorym na białaczkę

Nasze Przedszkole włączyło się do akcji "Pomóż Marysi i innym". Mała dziewczynka urodziła się 12 stycznia tego roku. Już w 3 godzinie jej życia poinformowano rodziców, że jest chora na białaczkę. Marysia przyjmuje chemię oraz sterydy. Potrzebny jej będzie przeszczep szpiku. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców. Im więcej zarejestrowanych dawców, tym większe szanse będzie miała Marysia i inni chorzy na tę chorobę. Zarejestrujmy się w bazie dawców, a może będziemy mogli dać chorej osobie cząstkę siebie i podarować drugiemu człowiekowi życie.
22 LUT 2018

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Dzisiaj zainaugurowaliśmy kolejną edycję Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Olimpiada to cykl zawodów sportowych, w których uczestniczą dzieci z przedszkoli z Borzytuchomia, Niedarzyna, Dąbrówki i "Słonecznego Stacyjkowa". Pierwsze zawody odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Borzytuchomiu. W czasie zawodów nie zabrakło konkurencji biegowych, skocznościowych i wymagających zwinności oraz sprytu. Tradycyjnie nie mogło też zabraknąć przeciągania liny. Zawody, jak zawsze, dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i wrażeń, o czym świadczyć mogą zadowolone miny dzieci na zdjęciach, które zamieściliśmy w naszej galerii. Zachęcamy do ich obejrzenia.
20 LUT 2018

Wyjazd na Olimpiadę Sportową Przedszkolaków

22 lutego 2018 r. dzieci z grupy "Chmurki" wyjeżdżają autokarem na Olimpiadę Sportową Przedszkolaków do Borzytuchomia. Zbiórka dzieci o godz. 7.45 w przedszkolu. Planowany wyjazd nastąpi bezpośrednio po śniadaniu o godz. 8.30. Prosimy, aby dzieci były ubrane na sportowo (spodnie dresowe, koszulka z krótkim rękawkiem, bluza oraz obuwie na zmianę). Zawody rozpoczynamy o godz. 9.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Borzytuchomiu. Zachęcamy wszystkich chętnych Rodziców do przyjazdu i kibicowania przedszkolakom.
11 LUT 2018

Rekrutacja dzieci do przedszkola

Chcesz zapisać dziecko do naszego przedszkola na rok szkolny 2018/2019?  Został już niespełna miesiąc. Karty zgłoszeń przyjmujemy tylko do 9 marca 2018 r. w sekretariacie przedszkola. Do Przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Posiłki przygotowujemy w całości we własnej kuchni. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 59 822 61 57. Zachęcamy również do kontaktu e-mail: sekretariat@sloneczne-stacyjkowo.pl.

11 LUT 2018

Semestralne spotkania z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na semestralne spotkania z wychowawczyniami poszczególnych grup przedszkolnych, które poświęcone będą omówieniu spraw organizacyjnych oraz pracy dydaktyczno-wychowawczej. Spotkania odbędą się w salach danych grup:

15 lutego 2018 r. grupa „Motylki” godz. 15.30
19 lutego 2018 r. grupa "Kotki" godz. 15.30
22 lutego 2018 r. grupa "Biedronki" godz. 15.30
22 lutego 2018 r. grupa "Pszczółki" godz. 15.30
21 lutego 2018 r. grupa "Słoneczka" godz. 15.30
20 lutego 2018 r. grupa "Chmurki" godz. 15.30

3 LUT 2018

Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

Nasze Przedszkole, jak co roku włączyło się do ogólnopolskiej wielkiej zbiórki monet, pn. „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane były drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. W korytarzu przedszkolnym ustawiliśmy specjalny słój, do którego można było wrzucać drobne monety. Udało nam się w uzbierać 317,72 zł. Pieniądze zostaną przekazane potrzebującym dzieciom. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

1 STY 2018

Rozpoczynamy rekrutację dzieci do przedszkola na rok szkolny 2018-2019

Szanowni Rodzice,

W dniu 2 stycznia 2018 r. rozpoczynamy rekrutację dzieci do naszego Przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Karty zgłoszeń dzieci do przedszkola przyjmowane będą w sekretariacie do 09 marca 2018 r. W dziale tym zamieszczamy kompendium wiedzy dotyczącej rekrutacji. W zakładkach znajdziecie Państwo zarówno harmonogram rekrutacji, ofertę edukacyjno-opiekuńczo-wychowawczą przedszkola na kolejny rok szkolny, jak i zasady odpłatności. Zamieszczamy także do pobrania formularz karty zgłoszenia dziecka do przedszkola. Kartę będzie można również otrzymać bezpośrednio u wychowawców grup przedszkolnych i w sekretariacie. Do Przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Posiłki przygotowujemy we własnej kuchni. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 59 822 61 57. Zachęcamy również do kontaktu e-mail: sekretariat@sloneczne-stacyjkowo.pl. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas oferta na kolejny rok szkolny wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom wobec przedszkola.
27 GRU 2017

Sportowe półkolonie zimowe

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci spoza naszego przedszkola w wieku 6-12 lat na organizowane przez nas sportowe półkolonie zimowe. Półkolonie odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych, tj. 05.02.2018 r. do 09.02.2018 r. Proponujemy atrakcyjne zajęcia sportowe w tym także na sali gimnastycznej ZSEU w Bytowie oraz siłowni.
20 GRU 2017

Wesołych Świąt!

Najserdeczniejsze życzenia pięknych,
rodzinnych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech przyniosą nam wszystkim radość i wzruszenie oraz wzajemną
życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku 2018.

                                                      Dyrekcja i pracownicy
                                                        Przedszkola Niepublicznego
                                                          "Słoneczne Stacyjkowo" w Bytowie
6 GRU 2017

Święty Mikołaj w przedszkolu

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiechy na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne. W galerii zdjęć zamieściliśmy fotorelację z wizyty Świętego Mikołaja.

1 GRU 2017

Lekcja pokazowa języka angielskiego

Zapraszamy Rodziców dzieci z grup "Chmurki" oraz "Motylki" na zajęcia pokazowe języka angielskiego, które odbędą się 6 grudnia 2017r. (środa) o godz. 15.40 w sali "Chmurek".
1 GRU 2017

Akcja "Góra Grosza"

Nasze Przedszkole, jak co roku włącza się do ogólnopolskiej wielkiej zbiórki monet, pn. „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. W korytarzu przedszkolnym ustawiliśmy specjalny słój, do którego można wrzucać drobne monety. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji, która potrwa do 2 stycznia 2018 r. Działamy w myśl zasady: "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".

24 LIS 2017

Dzień Pluszowego Misia

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przypada on na 25 listopada i obchodzi się go już od 2002 roku. Wówczas to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

22 LIS 2017

Projekt "Buduj się z Lego"

Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie, którzy realizowali u nas projekt edukacyjny "Buduj się z Lego". Celem projektu było przedstawienie nowatorskich metod nauczania poprzez zabawę klockami lego oraz zaprezentowanie dzięki nim niekonwencjonalnych sposobów edukacji. Wykorzystywanie w procesie nauczania klocków sprawia, że przyswajanie wiedzy jest ciekawsze, efektywniejsze i stanowi przy tym atrakcyjną formę spędzania czasu. Bardzo dziękujemy Paniom Agnieszce Borodziuk i Karolinie Ciżmowskiej oraz wolontariusm Mateuszowi i Dawidowi za piękną edukacyjną zabawę klockami.

20 LIS 2017

Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada w Polsce – po raz trzeci w historii – obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ciągu całego roku nie ma lepszego momentu, aby mocniej niż zwykle upominać się o poszanowanie praw najmłodszych oraz uznanie ich podmiotowości. To także okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. W tym roku dzień ten obchodziliśmy wspólnie z innymi przedszkolami z Bytowa.  Nasze dzieci w barwnym korowodzie z balonami i transparentami przeszły na rynek miejski, skąd wypuściły prosto do nieba kolorowe baloniki. Mamy nadzieję, że dorośli codziennie pamiętają o prawach dziecka, a dzieci o swoich obowiązkach. W galerii zdjęć zamieściliśmy relację fotograficzną z tego wydarzenia.