Aktualności

14 SIE 2018

Spotkanie adaptacyjne dla nowych Przedszkolaków

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które rozpoczną od 1 września 2018 r. edukację w naszym przedszkolu na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się 30 sierpnia 2018 r. w godz. 10.00-12.00 w "Słonecznym Stacyjkowie". Przygotowujemy wiele atrakcji oraz gier i zabaw dla dzieci i rodziców.
21 CZE 2018

Wakacje!!!

Po całym roku w przedszkolu pełnym wrażeń i sukcesów życzymy wszystkim naszym dzieciom słonecznych, bezpiecznych wakacji, wspaniałego wypoczynku
       i wielu, wielu niezapomnianych przeżyć.
            A po wakacjach wypoczęci i uśmiechnięci wracajcie do naszego przedszkola.
Będziemy na Was czekać.

                                                                                                         Dyrekcja i pracownicy przedszkola
14 CZE 2018

Zaproszenie na lekcję pokazową

Funkcjonująca przy naszym Przedszkolu Szkółka Tańca i Ruchu "Fantazja" zaprasza Rodziców na lekcję pokazową z uroczystym wręczeniem medali i dyplomów dla dzieci uczęszczających na zajęcia. Lekcja odbędzie się 18 czerwca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali grupy "Motylki".
8 CZE 2018

Finał Olimpiady Sportowej Przedszkolaków

Dzisiaj nasze przedszkolaki uczestniczyły w finale zmagań sportowych organizowanych w ramach Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Dzisiejsze zawody stanowiły podsumowanie wcześniejszych imprez sportowych, które odbyły się w Borzytuchomiu, Niedarzynie oraz Dąbrówce. Celem zmagań sportowych jest rozbudzanie wśród najmłodszych zamiłowania do sportu i kształtowania tężyzny fizycznej. Cieszy nas to, że wszystkie dzieci do każdych zawodów podchodzą z dużym zaangażowniem, a przede wszystkim z uśmiechami na twarzach. Wśród konkurencji trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami, sprytem, zwinnością, skocznością, a także siłą fizyczną. Wszystkie przedszkolaki zajęły pierwsze miejsca otrzymując pamiątkowe dyplomy i piękne puchary. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie za udostępnienie sali gimnastycznej.
1 CZE 2018

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, aby piękny uśmiech stale gościł na Waszych twarzach. Niech czas mija Wam na beztroskiej zabawie, ale też na nauce, która będzie dostarczała wielu pozytywnych emocji i wzruszeń. Życzymy też ciekawych bajek czytanych na dobranoc i zawsze kolorowych snów.

29 MAJ 2018

Dzień dziecka w przedszkolu

Przypominamy, iż jutro 30.05.2018 r. obchodzimy Dzień Dziecka w przedszkolu. Bardzo prosimy, aby ubrać dzieci na sportowo i koniecznie zaopatrzyć w nakrycie głowy. 
26 MAJ 2018

Dzień Mamy

Drogie Mamy, w dniu Waszego Święta życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze. Niech uśmiech stale gości na Waszych twarzach, a dzieci niech będą źródłem nieustającej radości.
24 MAJ 2018

Olimpiada Przedszkolaków w Dąbrówce

23 maja 2018 r. odbyła się trzecia eliminacja Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Tym razem nasze "Chmurki" rywalizowały z rówieśnikami w Dąbrówce. Podczas zawodów musiały wykazać się nie lada sprawnością fizyczną, ale również skocznością, sprytem, zwinnością, a nawet siłą w przeciąganiu liny. Olimpiada jak zawsze dostarczyła wiele pozytywnych emocji. W ten sposób chcemy rozbudzić w naszych dzieciach zamiłowanie do kultury fizycznej i dbałości o własne siły witalne. Już 8 czerwca zapraszamy wszystkich na finał Olimpiady, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bytowie. Początek o godz. 10.00.
21 MAJ 2018

Sukcesy naszych dzieci w konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że trójka naszych Przedszkolaków zdobyła wyróżnienia w konkursie plastycznym "Piękna nasza Polska cała" organizowanym przez Stowarzyszenie "Nazaret". Wyróżnienia zdobyli: Adaś Winiarski i Zosia Sabisz (w kat. dzieci 3-4-letnie), oraz Ania Tyborska (dzieci 5-6-letnie). Oficjalne podsumowanie konkursu z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom odbędzie się w czasie Filipiady (24 maja 2018r - czwartek, po mszy św. o godzinie 18.00 w kościele św. Filipa Neri). Serdecznie gratulujemy naszym Przedszkolakom.
19 MAJ 2018

Gratulacje dla naszych wspaniałych przedszkolaków

Z wielką dumą przyjęliśmy ogłoszenie wyników konkursu na pacynkę, kukiełkę, marionetkę  „BAJKOWE POSTACIE”. Pierwsze miejsce zdobyła praca Marcela Pokładowskiego z naszego przedszkola. Dzięki temu "Słoneczne Stacyjkowo" odwiedzi już na początku czerwca 2018 r. Pani Tatiana Skumiał, która przeprowadzi warsztaty lalkarskie. Pani Tatiana jest plastykiem, teatrologiem i pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Od ponad 10 lat związana z Państwowym Teatrem „Tęcza” w Słupsku, w którym zajmuje się, m. in. tworzeniem scenografii. Na warsztatach, które prowadzi, można poznać teatr lalkowy od podszewki. Z przyjemnością informujemy, także, że wyróżnienia w konkursie zdobyły Alicja Wnuk-Lipińska oraz Milena Dułak z nazego przedszkola. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

11 MAJ 2018

"Słoneczka" na wycieczce w centrum zabawy Energa Gdańsk

Dzisiaj nasze „Słoneczka” odwiedziły Playground Arenę przy stadionie Energa Gdańsk. Prawie 1500 metrów kwadratowych przeznaczonych wyłącznie dla Naszych dzieci!  Przedszkolaki skorzystały w pełni z najnowocześniejszego placu zabaw oraz lasu tropikalnego pełnego wrażeń i przygód. Między przejściami maluchy natknęły się na statek, pajęczą sieć, ścieżkę rowerową, tyrolkę i inne atrakcje. Dzieci miały możliwość jazdy na rowerze. Super trasa o prostej konfiguracji ma w zamyśle sprawiać, że dziecko chętnie wsiądzie na rower w przyszłości. Kończąc przejście przez tor każde z dzieci wskoczyło w basen z piłeczkami. Wycieczka ta stanowiła super zabawę. Wszystkie pokłady dziecięcej energii zostały w tym miejscu! Zapraszamy do galerii zdjęć.
7 MAJ 2018

"Chmurki" i "Motylki" w Seapark w Sarbsku

Dziś dzieci z grupy "Chmurki" oraz "Motylki" odwiedziły park Rekreacyjno-Edukacyjny w Sarbsku koło Łeby. W miejscu tym przedszkolaki obserwowały foki bałtyckie, uchatki kalifornijskie i kotiki południowo-amerykańskie, a wyskoki z wody, piruety, machanie płetwą do dzieci czy słodkie całusy w policzek opiekuna to tylko nieliczne umiejętności ssaków jakie obserwowały nasze dzieci. Dzięki tej wyprawie nasze najstarsze przedszkolaki miały wyjątkową okazję poznać inteligentne zwierzęta z bliska i na żywo. Zapraszamy do galerii zdjęć.

20 KWI 2018

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

26 kwietnia 2018 r. dzieci z grupy "Chmurki" wyjeżdżają na Olimpiadę Sportową Przedszkolaków do Niedarzyna. Dzieci powinny być ubrane w dresy, koszulkę z krótkim rękawkiem oraz bluzę rozpinaną. Do plecaka prosimy włożyć dzieciom buty na zmianę oraz małą butelkę wody. W tym dniu prosimy także o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godz. 8.15.
29 MAR 2018

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc to czas duchowej odnowy, radości i miłości.
To także nadzieja na lepsze jutro.
Takiego właśnie radosnego Święta
i wiosennego nastroju oraz ciepłej, życzliwej i rodzinnej atmosfery
wszystkim życzymy

 

Dyrektor i Pracownicy

Przedszkola "Słoneczne Stacyjkowo" w Bytowie

21 MAR 2018

Pierwszy Dzień Wiosny!!

Dzieci z naszego przedszkola wyszły dzisiaj do miasta przywitać Panią Wiosnę. Przedszkolaki wzięły ze sobą kolorowe Marzanny oraz wykonane przez siebie kwiatki z bibuły i papieru, które wręczały napotykanym mieszkańcom Bytowa. Barwny dziecięcy korowód maszerujący ulicami naszego miasta spotkał się z licznymi uśmiechami i wyrazami sympatii ze strony przechodniów. W galerii zdjęć zamieściliśmy obszerną fotorelację, do obejrzenia której serdecznie zachęcamy.
7 MAR 2018

Występ grupy teatralnej "Żorżyna"

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy ukraińską grupę teatralną "Żorżyna", która funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bytowie. Grupę prowadzi Pani Mirosława Hanasko. Dzięki młodym aktorom nasze dzieci miały niepowtarzalną okazję do zaznajomienia się z kulturą ukraińską obecną od wielu lat na terenie naszego miasta. Występ bardzo podobał się dzieciom, dlatego zaprosiliśmy "Żorżynę" do częstszych odwiedzin "Słonecznego Stacyjkowa". 
2 MAR 2018

Rekrutacja dzieci do przedszkola

Przypominamy, że tylko do 9 marca 2018 r. można złożyć karty zgłoszeń dzieci do naszego przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Został już niespełna tydzień. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Posiłki przygotowujemy w całości we własnej kuchni. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 59 822 61 57 lub e-mail: sekretariat@sloneczne-stacyjkowo.pl.
27 LUT 2018

Pomagamy Marysi i innym chorym na białaczkę

Nasze Przedszkole włączyło się do akcji "Pomóż Marysi i innym". Mała dziewczynka urodziła się 12 stycznia tego roku. Już w 3 godzinie jej życia poinformowano rodziców, że jest chora na białaczkę. Marysia przyjmuje chemię oraz sterydy. Potrzebny jej będzie przeszczep szpiku. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców. Im więcej zarejestrowanych dawców, tym większe szanse będzie miała Marysia i inni chorzy na tę chorobę. Zarejestrujmy się w bazie dawców, a może będziemy mogli dać chorej osobie cząstkę siebie i podarować drugiemu człowiekowi życie.
22 LUT 2018

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Dzisiaj zainaugurowaliśmy kolejną edycję Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Olimpiada to cykl zawodów sportowych, w których uczestniczą dzieci z przedszkoli z Borzytuchomia, Niedarzyna, Dąbrówki i "Słonecznego Stacyjkowa". Pierwsze zawody odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Borzytuchomiu. W czasie zawodów nie zabrakło konkurencji biegowych, skocznościowych i wymagających zwinności oraz sprytu. Tradycyjnie nie mogło też zabraknąć przeciągania liny. Zawody, jak zawsze, dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i wrażeń, o czym świadczyć mogą zadowolone miny dzieci na zdjęciach, które zamieściliśmy w naszej galerii. Zachęcamy do ich obejrzenia.
20 LUT 2018

Wyjazd na Olimpiadę Sportową Przedszkolaków

22 lutego 2018 r. dzieci z grupy "Chmurki" wyjeżdżają autokarem na Olimpiadę Sportową Przedszkolaków do Borzytuchomia. Zbiórka dzieci o godz. 7.45 w przedszkolu. Planowany wyjazd nastąpi bezpośrednio po śniadaniu o godz. 8.30. Prosimy, aby dzieci były ubrane na sportowo (spodnie dresowe, koszulka z krótkim rękawkiem, bluza oraz obuwie na zmianę). Zawody rozpoczynamy o godz. 9.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Borzytuchomiu. Zachęcamy wszystkich chętnych Rodziców do przyjazdu i kibicowania przedszkolakom.