Aktualności

1 STY 2018

Rozpoczynamy rekrutację dzieci do przedszkola na rok szkolny 2018-2019

Szanowni Rodzice,

W dniu 2 stycznia 2018 r. rozpoczynamy rekrutację dzieci do naszego Przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Karty zgłoszeń dzieci do przedszkola przyjmowane będą w sekretariacie do 09 marca 2018 r. W dziale tym zamieszczamy kompendium wiedzy dotyczącej rekrutacji. W zakładkach znajdziecie Państwo zarówno harmonogram rekrutacji, ofertę edukacyjno-opiekuńczo-wychowawczą przedszkola na kolejny rok szkolny, jak i zasady odpłatności. Zamieszczamy także do pobrania formularz karty zgłoszenia dziecka do przedszkola. Kartę będzie można również otrzymać bezpośrednio u wychowawców grup przedszkolnych i w sekretariacie. Do Przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Posiłki przygotowujemy we własnej kuchni. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 59 822 61 57. Zachęcamy również do kontaktu e-mail: sekretariat@sloneczne-stacyjkowo.pl. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas oferta na kolejny rok szkolny wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom wobec przedszkola.
27 GRU 2017

Sportowe półkolonie zimowe

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci spoza naszego przedszkola w wieku 6-12 lat na organizowane przez nas sportowe półkolonie zimowe. Półkolonie odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych, tj. 05.02.2018 r. do 09.02.2018 r. Proponujemy atrakcyjne zajęcia sportowe w tym także na sali gimnastycznej ZSEU w Bytowie oraz siłowni.
20 GRU 2017

Wesołych Świąt!

Najserdeczniejsze życzenia pięknych,
rodzinnych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech przyniosą nam wszystkim radość i wzruszenie oraz wzajemną
życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku 2018.

                                                      Dyrekcja i pracownicy
                                                        Przedszkola Niepublicznego
                                                          "Słoneczne Stacyjkowo" w Bytowie
6 GRU 2017

Święty Mikołaj w przedszkolu

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiechy na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne. W galerii zdjęć zamieściliśmy fotorelację z wizyty Świętego Mikołaja.

1 GRU 2017

Lekcja pokazowa języka angielskiego

Zapraszamy Rodziców dzieci z grup "Chmurki" oraz "Motylki" na zajęcia pokazowe języka angielskiego, które odbędą się 6 grudnia 2017r. (środa) o godz. 15.40 w sali "Chmurek".
1 GRU 2017

Akcja "Góra Grosza"

Nasze Przedszkole, jak co roku włącza się do ogólnopolskiej wielkiej zbiórki monet, pn. „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. W korytarzu przedszkolnym ustawiliśmy specjalny słój, do którego można wrzucać drobne monety. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji, która potrwa do 2 stycznia 2018 r. Działamy w myśl zasady: "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".

24 LIS 2017

Dzień Pluszowego Misia

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przypada on na 25 listopada i obchodzi się go już od 2002 roku. Wówczas to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

22 LIS 2017

Projekt "Buduj się z Lego"

Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie, którzy realizowali u nas projekt edukacyjny "Buduj się z Lego". Celem projektu było przedstawienie nowatorskich metod nauczania poprzez zabawę klockami lego oraz zaprezentowanie dzięki nim niekonwencjonalnych sposobów edukacji. Wykorzystywanie w procesie nauczania klocków sprawia, że przyswajanie wiedzy jest ciekawsze, efektywniejsze i stanowi przy tym atrakcyjną formę spędzania czasu. Bardzo dziękujemy Paniom Agnieszce Borodziuk i Karolinie Ciżmowskiej oraz wolontariusm Mateuszowi i Dawidowi za piękną edukacyjną zabawę klockami.

20 LIS 2017

Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada w Polsce – po raz trzeci w historii – obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ciągu całego roku nie ma lepszego momentu, aby mocniej niż zwykle upominać się o poszanowanie praw najmłodszych oraz uznanie ich podmiotowości. To także okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. W tym roku dzień ten obchodziliśmy wspólnie z innymi przedszkolami z Bytowa.  Nasze dzieci w barwnym korowodzie z balonami i transparentami przeszły na rynek miejski, skąd wypuściły prosto do nieba kolorowe baloniki. Mamy nadzieję, że dorośli codziennie pamiętają o prawach dziecka, a dzieci o swoich obowiązkach. W galerii zdjęć zamieściliśmy relację fotograficzną z tego wydarzenia.

14 LIS 2017

Przedstawienie edukacyjne "Hipopotam Hipcio"

W naszym przedszkolu gościliśmy dzisiaj teatr z Krakowa z przedstawieniem „Hipopotam Hipcio”. Podczas występu dzieci w przystępny sposób mogły zapoznać się z pojęciem tolerancji . Główni bohaterowie spektaklu Hipcio, Flipcio i Zebra, w ciekawy i zabawny sposób pokazali dzieciom jak należy dbać o kondycję i sylwetkę a także, że w każdym z nas jest coś dobrego i trzeba to jedynie odkryć. Opowieść ta bardzo podobała się wszystkim przedszkolakom, a rytmiczna muzyka wprawiła młodą widownię w dobry nastrój i zachęciła do wspólnej zabawy z aktorami. Zapraszamy do galerii zdjęć.

28 PAŹ 2017

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI W WIEKU 5-6 LAT

Zapraszamy nasze dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Optymistyczny miś".  Podpisane na odwrocie prace formatu A4, wykonane techniką dowolną (płaską) należy dostarczyć do wychowawców grup w terminie do 31.10.2017 r. Po zakończeniu konkursu dwie wybrane prace zostaną wysłane na etap ogólnopolski. Ocenie będzie podlegać:  samodzielność, oryginalność, walory artystyczne, estetyka pracy i zgodność z tematem konkursu.
26 PAŹ 2017

"Biedronki" pasowane na Przedszkolaków

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której dzieci z grupy "Biedronek" pasowane zostały na Przedszkolaka. Ich pierwszy występ przed zaproszonymi rodzicami pełen był emocji, wzruszeń i ... tremy. Poradzili sobie jednak doskonale i udowodnili, że zasłużyli w pełni na otrzymanie dyplomu Przedszkolaka oraz słodkich podarunków. Przed nimi jeszcze wiele występów, podczas których będziemy obserwowali jak się zmieniają, rosną i doskonalą swoje umiejętności. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszej uroczystości.
17 PAŹ 2017

Dzień Kaszubski w naszym przedszkolu

19 października 2017 roku w naszym przedszkolu odbędzie się Dzień Kaszubski. Prosimy, aby dzieci 5 i 6-letnie ("Chmurki", "Motylki" i "Słoneczka") w miarę możliwości w tym dniu przyniosły rzeczy związane z kaszubską tradycją.
17 PAŹ 2017

Pasowanie na Przedszkolaka

Informujemy, że dnia 26 października 2017 r. (czwartek) o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste pasowanie dzieci z grupy "Biedronek" na Przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy Rodziców na tę wyjątkową uroczystość.
4 PAŹ 2017

Zajęcia EDUGENIUSZ - Akademia Twórczego Rozwoju

Informujemy, że pierwsze zajęcia cyklu EDUGENIUSZ - Akademia Twórczego Rozwoju /poprzedzone spotkaniem organizacyjnym z rodzicami zapisanych dzieci/ odbędą się dnia 10 października 2017r. o godz. 15.20 w sali grupy "Biedronki".
20 WRZ 2017

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym Przedszkolu zorganizowane zostały wesołe gry i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Na zakończenie Panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły odznaki Super Przedszkolaków.

14 WRZ 2017

Konkurs plastyczny

Zapraszamy nasze 5 i 6 letnie przedszkolaki do udziału w konkursie plastycznym "Najpiękniejszy grzyb". Prace w formacie A4, wykonane dowolną techniką należy przekazać wychowawczyniom grup: "Słoneczka", "Chmurki" lub "Motylki" do dnia 22 września br. Trzy najlepsze prace wyłonione przez przedszkolną komisję konkursową wezmą udział w kolejnym etapie prowadzonym przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytowie. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie.
2 WRZ 2017

Spotkania z Rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z wychowawczyniami poszczególnych grup przedszkolnych, które poświęcone będą omówieniu spraw organizacyjnych oraz pracy dydaktyczno-wychowawczej. Spotkania odbędą się w salach danych grup:
7 września 2017 r. grupa "Biedronki" godz. 15.30
8 września 2017 r. grupa "Kotki" godz. 15.30
11 września 2017 r. grupa "Chmurki" oraz grupa "Motylki" godz. 15.30
12 września 2017 r. grupa "Pszczółki" godz. 15.30
13 września 2017 r. grupa "Słoneczka" godz. 15.30

1 WRZ 2017

Jak ułatwić dziecku start w przedszkolu

Szanowni Rodzice,
Publikujemy dla Państwa podstawowe zasady, jak można pomóc sobie i dziecku rozpoczynającemu swoją przedszkolną przygodę. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym w obrazku materiałem.
1 WRZ 2017

"Bagaż podręczny małego przedszkolaka"

Szanowni Rodzice,

Prosimy wyposażyć małe przedszkolaki w "niezbędnik przedszkolaka", tj. poduszkę, ulubionego pluszaka, piżamkę, szczoteczkę do zębów wraz z pastą, mały ręczniczek do rąk, kapcie, podkład na leżaczek, chusteczki higieniczne /150 szt./, chusteczki nawilżające oraz ubrania na zmianę. Prosimy również o podpisanie rzeczy dzieci.